Bağlama Büyüsü
Medyum
Medyumlar
Blog

Büyü Nedir ? Büyü Çeşitleri Hangileridir ?

Büyü Nedir ?

Büyü kelime anlamı itibariyle ”İnsanlara kendi iradesi dışında bir şeyler yaptırmak için kullanılan ritüeller bütünüdür” burada anlatılmak istenen şeyi daha anlaşılır bir dille anlatmak gerekirse ; Bir insan eğer sizi sevmiyorsa siz onun sizi sevmesini sağlamak için  bir çalışma yapıyorsanız yapılan bütün bu yöntemler geneline verilen isim büyüdür.

Büyüler Nasıl Yapılır ?

Büyüleri yapmanın bir çok çeşidi ve metodu vardır. Herkesin kendince uyguladıkları bir ritüel vardır. Büyüler konusunda asıl olan şey Cin olmadan büyü olmaz. Bütün büyülerde cinlerin yardımı alınır. Burada değişiklik gösteren tek şey cin daveti sırasında kullanılan materyaller ve yöntemlerdir.

Kısaca özetleyecek olursak büyü yapabilmek için bir cine ihtiyaç duyarız. Bu cini davet etmek içinde davete uygun bir ritüele çünkü kişilere iradesi dışında işlem yaptırabilmek adına kişinin görmeyeceği ve ona etki altında kaldığını hissettirmeyecek görünmez varlıklara ihtiyaç duyarız. Bu tanıma da en uygun varlıklar cinlerdir.

Büyü Çeşitleri Nelerdir ?

Büyüler genel olarak ikiye ayrılır bunlar insanların faydası için kimseye zarar vermeden yapılan ”AK BÜYÜLER” bir diğer büyü çeşidi ise insanlara zarar vermek hatta ölümlerine bile yol açmak adına yapılan ”KARA BÜYÜLERDİR” bu büyüleri alt başlıklar halinde örneklendirmek gerekirse ak büyüler için ; Bağlama büyüsü, Aşk Büyüsü, Geri Getirme Büyüsü gibi büyüleri örnek verebiliriz. Kara büyüler için verilecek en iyi örnekler ise Papaz Büyüsü, Ölüm Büyüsü, Soğutma Büyüsü olabilir.

Büyü

Herkes Büyü Yapabilir mi ?

Bu sorunun yanıtı pek tabi hayır olacaktır. Büyü yapabilmek adına cin daveti yapabilmeli ve gelecek olan cine işleminizi yaptırabilmek adına onu kontrol ve etki altına alabilmelisiniz. Bunun dışında büyü işlemlerinde kullanılan malzemeleri bilmeli, tılsımlı sözlere vakıf olmalı ve bir çok eski dili bilmeniz gerekmektedir. Kuran, Tevrat, İncil gibi kutsal kitapların hepsini orijinal dilleriyle okuyabilmelisiniz.

Büyü yapabilmek için duru görü yeteneğine sahip olmalı, simya ilmini bilmeli ve cinler ile irtibat kurabilmesi ve onlara hüküm verebilmelisiniz. Bunun yanında belli bir bilgi birikimi ve tecrübe de önemli etkenlerdir. Büyüler kitaptan tarifleri okuyarak yapılabilecek şeyler değildir.

Büyücü Kimdir ?

Büyü ilmine vakıf, cinlerle irtibat kurup onlara istediğini yaptırabilen, 3 tek tanrılı dinin kutsallarını bilen onları okuyup yazabilen, eski büyü kitaplarını orijinal dilleriyle okuyabilen kısacası bu ritüelleri yapabilen kişilere verilen isimdir. Günümüzde büyücü kelimesi yerine genel olarak Medyum kelimesi kullanılmaktadır.

En İyi Büyücüler Kimlerdir ?

Genel olarak bu sorunun net bir cevabı olmaz herkes kendi işini yapan büyücü için en iyi ifadesini kullanmaktadır. Genel olarak geçmişten günümüze tarih ve din kitapları incelendiğinde büyücülük konusunda Yahudi toplumunda sıkça bahsedilmektedir. Büyünün yer yüzünde harut ve marut tarafından ilk öğretilen toplumun Yahudiler olduğu ve Kuran da yazan Yahudi büyücülerin Hz Muhammed (S.A.V) büyü yapıp yatağa düşürdükleri bilinmektedir.

Bu bilgiler doğrultusunda tarihin bize söylediği şey Yahudilerin en büyücüler olduğudur. Bunun dışında bir çok toplumdan ve dinden bir çok iyi büyücüler çıkmaktadır. Fakat kadim bilgiler ve tarih bize Yahudilerin bu konular hakkında diğer toplumlardan bir adım önde olduğunu göstermektedir.

Büyüler Bozulabilir mi ?

Büyüleri yapabilen ilim büyüleri bozabilmektedir. Genel olarak ak büyülerin bozmak için kara büyüler yapılmaktadır. Bunun dışında kara büyüleri bozmak içinde ak büyüler yapılmaktadır. Her büyücü hem büyü yapabilme hem de büyü bozabilme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden de yapılan her büyünün bir antisi vardır. Örneğin bağlama büyüsü, soğutma büyüsü ile bozulabilir. Ya da ayırma büyüsü , bağlama büyüsü ile bozulabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Open chat
Merhaba bana yardımcı olur musunuz ?