Bağlama Büyüsü
Medyum
Medyumlar
Blog

Güvenilir Medyum Kimdir ?

Güvenilir Medyum denildiği zaman aklımıza ilk gelecek olan şey güven duygusu veren inandırıcı kimsedir. Burada bahsedilen günümüz medyumları arasında en inandırıcı olanlarıdır. Böyle medyumları çağımızda bulmak gerçekten çok zordur.

Güvenilir Medyum Kimdir ?

Güvenilir medyum yapmış olduğu işlemlerde başarılı olan ve sizlere verdiği sözü tutan medyumdur. Bir insanın size güven duygusu verebilmesi zor bir şeydir. Bunun için inandırıcı olmak gerekir. İnandırıcı olmak için de bir şeyleri başarmak ve bunları insanları gözü önünde yapmak gerekir ki inandırıcılığı olsun.

Bunu bir medyumun yapabilmesi için onunla çalışan kişilerden olumlu referanslar alması gerekmektedir. Çağımız internet çağı olduğu içinde bu referansları medyum yorum siteleri üzerinden yaptığınız araştırmalarla görebilirsiniz. Kısacası güvenilir medyum yaptığı işlerde %100 başarı sağlayan işin ehli başarılı medyumlara denmektedir.

Güvenilir medyum

Güvenilir Medyum Nasıl Bulunur ?

İnternet çağında yemek, kıyafet, elektronik, mobilya ve benzeri ihtiyaçlarımızı internet üzerinden temin eder hale geldik. Bunların yanına artık medyum hizmetleri de eklendi. Bilişim çağı bir yandan insanlara çok büyük kolaylıklar getirirken bir yandan da dezavantajlar sunmaktadır. Önceden yüz yüze yapılan bu işlemler pandeminin de büyük etkisi ile artık uzaktan uzağa yapılmaktadır. Bu da insanların güvenilir medyum bulma şansını azaltmaktadır.

İnternet üzerinden yaptığınız medyum araştırmalarında doğru medyumu bulmak adına haftalarınızı belki de aylarınızı harcamanız gerekebilir. Çünkü medyumluğu kolay para kazanma yöntemi olarak gören bir dolandırıcı grubu piyasada kendilerine yer etmiş durumda, bu adamların tek geçim kaynağı bu ve insanlara telefon üzerinden hayal satarak para kazanıyorlar. Bu da internet üzerinden yapılan medyum araştırmalarının dezavantajlı yönünü oluşturuyor.

Güvenilir medyumlar sayı olarak sahtekar medyumların çok gerisinde kaldıkları için sıkı bir araştırma ve kendinizin de bu konularda yapacağı ufak araştırmalar ile mümkündür. Şansınız çok az bunu belirtmek isterim.

Güvenilir Medyum Nasıl Anlaşılır ?

Bir medyumun internet üzerinden güvenilirliğini test etmek için yapmanız gereken şey yine internet üzerinden o medyum hakkında olabildiğince fazla bilgi toplamak olacaktır.

  1. Resmi bir web sitesi var mı ?
  2. Ofisi var mı ?
  3. Yüz yüze görüşme alıyor mu ? (Pandemiden sonra durum biraz farklılaşt )
  4. Profilinde ya da web sitesinde kendine ait fotoğrafları var mı ?
  5. Youtube – facebook – instagram gibi sosyal mecraları kullanıyor mu ?
  6. Büyüler ve diğer konular hakkında bilgi sahibi mi ?
  7. Kendisine referans gösterebileceği kişiler var mı ? (medyum yorum sitelerinden takip edebilirsiniz)
  8. Sorduğunuz bütün soruları sıkılmadan yanıtlıyor mu ? (sahtekar medyumlar genelde konuyu kısa keserler maksimum konuşma süreleri 1 dakikayı geçmez)
  9. Yaptığı işlemlerin videosu var mı ?
  10. Telefonuna her aradığınızda ulaşabiliyor musunuz ?

Bu ve daha bir çok konuda dikkatli bir kullanıcı olursanız dolandırılma ihtimaliniz %70 oranında düşecektir. Burada size düşen görevler yaptıracağınız işlem hakkında olabildiğince bilgi sahibi olmak ve size her anlatılana inanmamak olacaktır.

Editörün Notu : Güvenilir Medyumlar 7/24 telefon başında olmazlar. Bu insanların da yemek yeme, farklı ihtiyaçlarını giderme, işlem yapma gibi meşgul oldukları zamanlar illa ki olacaktır. Fakat sizinle işleme başlamadan önce sürekli konuşa birinin işleme başladıktan sonra 3-4 günde bir size cevap vermesi ve kalan zamanlarda attığınız mesajlara ya da aramalarınıza cevap vermemesi hayra alamet bir durum değildir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Open chat
Merhaba bana yardımcı olur musunuz ?