Bağlama Büyüsü
Medyum
Medyumlar
Bağlama büyüsü
Papaz büyüsü
Blog

Medyum Fiyatları

Medyum Fiyatları Ne kadar ?

Medyum fiyatları Hepinizin merak ettiği bir soru bu çünkü hepimiz hayatımızın belli evrelerinde bazı sorunları çözmek adına medyumlardan yardım alıyoruz. Bunun sebebi sorunları tek başımıza çözemememizden kaynaklanmaktadır. Bu sorunların çözümü için büyülere başvuruyoruz. Doğal olarak büyüleri kendimiz yapamayacağımız içinde medyumlardan yardım istiyoruz.

Medyumlar da doğal olarak emeklerinin karşılığında sizlerden ücret talep ediyorlar. Gerek malzeme gerekse yaptıkları emeğin karşılığı olmalıdır. Önemli olan bu ücretlerin absürt  olmamasıdır.

Medyumlar Hangi Konularda Sizlerden Ücret Talep Ederler ?

Medyumlar işlemler öncesinde sizlere bakım yaparlar. Bakım cinler vasıtasıyla yapılan kişilerin üzerinde büyü var mı yok mu ? Kişilere işlem yapılabilir mi ? gibi sorularının yanıtlarının bulunduğu bir işlemdir. Bakım da ikiye ayrılmaktadır. Şu an üst kısımda yazmış olduğum bakım ön bakım adıyla yapılmakta ve çoğu medyum tarafından ücretsiz olarak yapılan bir işlemdir.

Detaylı bakım ; bu bakım işleminde ise kişinin geleceği ile alakalı ön görüler ve kişiyi doğru şekilde yönlendirmek amaçlı tavsiyelerde bulunulur. Bu detaylı bakım medyumun yaklaşık 1-2 saat zamanını aldığı için medyumlar bu bakım için sizlerden ücret talep edebilirler. Fakat isteyecekleri ücret çok uçuk olmamalıdır. Bu emeğin karşılığı 1000 lira değildir. Maksimum sizden istenecek para 200 – 300 lira arasında olabilir.

Medyum fiyatları

Medyum Fiyatları Neye Göre Belirler ?

Biliyorsunuz ki yapılan her işlemin maddi  bir karşılığı vardır. Bu işlerin maddi karşılığı belirlenirken öncelikli olarak işlemin zorluk derecesine göre bir emek ücreti belirlenir. Bundan sonra da işlemde kullanılacak malzemelerin ücretlendirilmesi yapılmaktadır. Medyumlar bir işlemde sadece verdikleri emek üzerinden para kazanırlar. Ücretin kalan kısmı alınan malzemeler için malzemeciye verilen ücretlerdir.

Konuyu daha net anlamanız adına size bir örnek vereceğim. Bir bağlama büyüsü ile bir papaz büyüsü aynı fiyat üzerinden ücretlendirilemez. Bağlama büyüsü ritüeli maksimum 8-12 günlük bir işlem iken papaz büyüsü 28 günlere kadar uzayan bir işlemdir. Hem de kullanılan malzemeler birbirinden farklılık göstermektedir. Bu süreçlerin uzaması ve kullanılan malzemenin farklılığı ücretler arasında farklılık olmasına sebep olmaktadır.

Medyum Malzemeleri Nerelerden Temin Edilir ?

Medyumlar malzemelerini genel olarak bir çok yerden temin ederler. Mesela işlemlerde kullanılan bir çok ot ve yağ o otların yetiştiği coğrafya da yaşayan köylülerden temin edilir. Bunun yanı sıra egzotik malzemeler timsah kıkırdağı, yılan zehiri gibi malzemeler ise veteriner hekimler aracılığı ile hayvanat bahçelerinden temin edilir. Bu malzemeler nadir bulunan malzemelerdir. Bu yüzden bazı işlemlerde fiyatların yükselmesine sebep olabilmektedir.

Medyum fiyatlarını yüksek bulan insanlar olacaktır. Bu gayet normaldir. fakat işlemlerde kullanılan malzemelerin nadir olması ve her yerde erişiminin olmaması fiyatları yükseltmektedir. Yine de bir bağlama büyüsü için sizden 5000 lira isteyen bir medyum olayı abartmıştır.

Medyum İşlem Fiyatları Ne Kadardır ?

Yukarı da da belirttiğim üzere her işlemin bir maliyeti vardır. Bu maliyeti belirleyen şey yapılan işlemin zorluk derecesi ve işlemlerde kullanılan malzemelerdir. Bir de her medyumun kendine göre uyguladığı bir ritüel vardır. Ritüeller arası fark da ücretler üzerinde etkili olmaktadır. Kaba taslak fiyatlar vermek gerekirse bir işlemin maliyeti minimum 1200-1500 lira bandında seyretmektedir.

Fiyatları belirleyen unsurlar emek ve kullanılan malzemedir. Sizlere tavsiyem ne çok fazla ne de çok az ücretler karşılığında işlem yaptırmanızdır. 500 liraya bağlama büyüsü olmaz ama 5000 liraya da bağlama büyüsü olmaz. Ucuz etin yahnisi bol olur. Bu yüzden de seçimlerinizi çok iyi yapmalısınız. Sizden 5000 lira alan medyumun işleminin %100 tutacağı anlamına gelmez. 1500 lira isteyen medyumunda işleminin tutmayacağı anlamına gelmez. Burada sizlerin yapmanız gereken şey çalışacağınız medyum seçimini iyi yapmak olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Open chat
Merhaba bana yardımcı olur musunuz ?
Call Now Button